[ Webhosting profitux.cz ]

Co to je

Redeem your Space je Single Player mod pro hru Unreal.

Historie

Hru Unreal jsem získal jako bonus k ročnímu předplatnému časopisu level koncem roku 1999. Už v té době jsem toužil po vlastní tvorbě. Spustit v té době editor byl docela oříšek a když se to povedlo, netušil jsem, jak se co dělá. Zhruba v roce 2001 jsem konečně přišel na to jak zprovoznit editor tak aby při každý druhý akci nespadl. O rok později jsem oběvil české stránky Unrealeditor.cz s návodem pro tvorbu levelů. Tak jsem nedříve zkusil udělat pár map pro UT. Když už jsem se naučil s editorem slušně zacházet, přemýslěl jsem o tvorbě single playeru. Napadl mě jednoduchý příběch, kdy hráč havaruje na jedné planetě a musí se dostat přes 3 malé planety (každá jeden level) zpět na Zem. Pozdějc mě napadalo udělat planety o něco větší (každy tak 3-4 levely). A tak jsem začal v polovině roku 2003 stavět. Po dokončení prvních úrovní přecházely další a další nápady, až jsem měl rozvrhnuto asi 9-12 planet, které měly čítat 50-90 levelů. Jednoho dne jsem řekl dost a provedl jsem redukci na 46 levelů +8 bonus levelů. V září 2006 mi s epizodou začal pomáhat Leo(T.C.K.), doladil pár drobností a především pomáhal s cooperatvní hrou. Vytvořil RySpak díky němu je možní mít v Unrealu zbraně a nepřátele z Unreal Gold. To mi neskutečně ulehčilo práci na poslední planetě. Zhruba v roce 2007 bylo dílo dokonáno a je zde vše ke stažení.

Ohledně provedení modu. Úrovně jsou na velice slušné úrovní, přesto jsem se nevyvaroval určitých chyb, proto jsou tu i slabší úrovně. Osobně bych například level 30 dnes udělal třetinový a mnohem propracovanější. Naštěstí je to jen pár případů. Herní doba se pohybuje někde mezi 20 - 30 hodinama, což je na délku dnešních her úctyhodné číslo. V modu jsem často inspiroval jinými mody, filmy, hrami a podobně. Je zde použito pár pojmů, jmen, názvů ze všeho možného a to celé je často celkem zajímavě zparodováno :-) Je tu hromada easter eggů. Další poznámku bych měl k textům ve hře. V té době jsem byl ještě velmi mladý a také to tak vypadá (chyby, překlepy, úmyslené prznění textů, šílené slovní obraty, slovosledy a pod.) Naštěstí to není tak hrozné a na dokreslení příběhu a atmosféry to stačí.

O čem to je:

Píše se rok 2084. Na zemi vládane už dlouhou dobu totalitní světovláda. Lidé v té době obývají spoustu dalších planet, avšak možnost cestovat mezi je pouze pro členy vnitřní strany. Protože cestovní doby mezi světy trvají mnohdy i několik týdnů, jsou lidé uchováni v hibernaci. Vy právě cestujete v jedné takové lodi, avšak loď je přepadena neznámým nepřítelem a vám nezbývá než utéct do záchraného modulu a zachránit se. Havarujete s modulem na neznámé planetě, kde zjištujete, že něco není v pořádku. Postupně odhalíte existenci mnoha ras, o kterých jste dosud neměl tušení. Nyní je jen na vás, abyste zjistil, co se skutečně mnoho let ve vesmíru děje a dal to do pořádku. Jedná se v podstatě o zcela nový příběh, který nemá nic společného s klasickou sérií Unreal. Takže se tam budou jistě oběvovat odchylky a nepřesnosti co se týče zbraní a nepřátel.